Založiť webovú stránku alebo eShop

ROK 2009+2008 YT

 

6.12.2009
 
MVP Nitracacib Nitra 5.-6.12.2009 " CRYSTALLINE BEAM" - Beami z Jasnej hviezdy v triede dorastu
získal ocenenie
2x "Veľmi nádejný 1" 
a po obidva dni nádherné posudky, aj keď v kruhu sa správal ešte ako začiatočník, ale čo ma najviac potešilo bolo to, že sa nebál, správal sa prirodzene, občas si pobrechal a hlavne všetko okolo nás kontroloval :o))).

  
_______________________________________________________
 
 
17.11.2009
 
Z neďalekých Čiech nám poslali nové fotky ENYMBRY z Jasnej hviezdy-vrh E a Enny robí svojim majiteľom len samú radosť a rastie z nej veľká fešanda. Týmto ďakujem za príkladnú starostlivosť o ňu .
Vložené aj nové foto 6,5 mesačného Beama. Viac TU.
 
  
 
 
_____________________________________________________
 
 
13.10.2009
 
Od Evky som dostala nádherné fotočky našej BRITTLE LADY-vrh B /Sárka/ a malej ELISZÉ-vrh E /Elisky/ .
Obidve sú na nich nádherné
Ď A K U J E M .
 
   
 
 


29.9.2009
Pár strapatých fotiek zo septembrového slniečka.
 
  
______________________________________________________________
 

28.9.2009
Prvé  foto Enny z jej nového domova. Ďakujeme
  
 
___________________________________________________________
 
16.9.2009
 
Fenky ENYMBRA a ELISZÉ sú už v svojich nových domovoch.
 Prajem ich majiteľom veľa, veľa radosti z nich.
 

3.5.2009

 Našej tretej výstavy v tomto roku sme sa zúčastnili v Banskej Bystrici, ktorá je nám najbližšie /cca 27 km/. Dajka sa pekne predviedla a získala prvý krát v triede strednej známku

" Výborná 3" .  

________________________________________________

28.3.2009

Na našu druhú výstavu v tomto roku sme sa vybrali do neďalekej Nitry. Prihlásená bola Dajka, Bambi a Sárka. Bambi bol prvýkrát na výstave a celkovo aj v takom veľkom ruchu ako vládol tam a tiež ešte nikdy neabsolvoval takú "ďalekú" cestu autom. Všetko však zvládol s nadhľadom, v aute bol spokojný, sedel a striedavo spal na zadnom sedadle a nepotreboval žiadnu spoločnosť. Keďže sme prišli skôr, využila som možnosť vyskúšať si jeho pohyb vo výstavnom kruhu a dobre som urobila. Najskôr všetko občuchával a potreboval asi 4 kolá, aby sa poriadne rozbehal.

Predvedenie v kruhu naostro zvládol výborne, ale budeme musieť docvičiť ešte výstavný postoj na stole, aby pokojne vydržal stáť. Dostal nádherný posudok a známku "Veľmi nádejný 1".
Dajka mala počas cesty menšiu nehodu /vždy musí byť pri mne/, podarilo sa mi ju poliať v aute čajom a kde inde ako hlavu, ktorú som sa doma ako-tak pokúšala pripraviť. Skladký čaj spravil svoje, aj keď to v aute nevyzeralo až-tak hrôzostrašne, ale po uschnutí sa cukor naplno prejavil  až vo výstavnom kruhu a jej hlava vyzerala ako: mokrá, mastná a úplne bez lesku. Pán rozhodca jej dal napriek tomu taktiež nádherný posudok a v záverečnom výbere získala známku "Výborná 3" v konkurencii 9 feniek, čo je naozaj pekný úspech. Keďže boli s nami aj deti /nabudúce pôjdu s nami len, keď pôjdeme ako diváci/, do záverečných súťaží sme nevydržali a hneď po posúdení sme s nimi navštívili ešte pár stánkov a naozaj spokojní a v dobrej nálade sme odchádzali domov.

Naša mála fešanda "BRITTLE LADY" - "SÁRKA" získala známku "Veľmi nádejná 2" .

Jej majiteľke Evke ešte raz gratulujem !!!!

______________________________________________

 
 
25.1.2009
 
    S Dajkou som sa zúčastnila našej prvej tohtoročnej výstavy. Dajka získala veľmi pekný posudok a známku výborná 2 v triede mladých a v konkurencii 6 feniek.

Kompletné výsledky z výstavy: www.terriers.sk
 

                             
____________________________________________________________________


05.12.2008
 
   Dnes sme boli na veľmi milej a nečakanej návšteve. Boli sme pozrieť "naše" dve slečny " SÁRU" a "LILI". So sebou som zobrala aj malého BAMBIHO, ktorému hneď asi z radosti, že ich vidí, spadli obidve ušká , ale po príchode domov sa mu opäť postavili z čoho som zostala naozaj prekvapená. Obidve sa majú výborne a sú veľmi temperamentné a nebojácne.
Pár foto z návštevy:
BAMBI, SÁRA, LILI
 
SÁRA
 

LILI A SÁRA
  
 
 
RIŠKO, BAMBI, SÁRA, JARKO
 

 
__________________________________________________________

 
02.11.2008
 
 
    S Dajkou som sa zúčastnila XVIII. ročníka Klubovej výstavy teriérov, ktorú je potrebné absolvovať na uchovnenie každého jedinca a ktorú posudzovala p.Monique van Brempt z Belgicka - prezidentka Medzinárodnej asociácie teriérov INTERRA a belgického klubu teriérov.
  Pred kruh teriérov sme dorazili  až okolo 11.00 hod.  Dajka nieje ešte veľmi zvyknutá na taký veľký výstavný  ruch a musela s nami pretrpieť výstavu "SUNNY"   www.zjasnejhviezdy.wbl.sk , kde bola v tesnej blízkosti doslova obrých plemien psov. Sunny si ju však pred každých očuchávačom až tak vzorne "strážila" , že som mala po niektorom z jej útokov na odvážlivca resp. nepozorného majiteľa psa, chuť odísť a vzdať celú výstavu. Z toho dôvodu som mala tiež málo času na prípravu hlavne jej hlavy, ktorá sa rozcuchá po každom zatrasení. Pred kruhom panovala zvláštna atmosféra z dôvodu prísneho a precízneho hodnotenia jednotlivých vystavovaných jedincov. Do kruhu nás nastúpilo cca 30 feniek len v triede mladých. Potom nás rozdelili na dve skupiny a postupne sme postupovali na výstavný stôl. Až do poslednej chvíle sme nikto z vystavovateľov nevedeli ako sme obstáli. Všetkých nás nakoniec dali znovu do jedného radu  a Dajka postúpila ako prvá do užšieho výberu spolu s ďaľšími 3 fenkami. Až vtedy som si pripustila, že asi dostaneme známku výborná a tri fenky s nami idú do kruhu súťažiť o výsledné poradenie. Ostatná dostali známku VD a D. Dajka si v záverečnom behu vybehala krásne II. miesto a získala z tejto dôležitej výstavy známku "VÝBORNÁ II"!!!!! 
   Radosť z jej úspechu bola neopísateľná.
 
   Kompletné výsledky z výstavy: www.yorkportal.wbl.sk
 
 
 
 
 

                                                                          

                                                                          Dajkin zaslúžený odpočinok po výstave
 __________________________________________________________________
 

 

 

 

 

 

 
 
 

27.10.2008

    Naša Dajka dnes oslávila svoj prvý rôčik. Prajeme jej veľa zdravia a dlhý šťastný psí život v našej rodine.
______________________________________________________________________ 
 


23.9.2008
    Dodatočne sme obdržali náš prvý krásny pohár za víťazstvo Dajky na Šampionáte Breznianska labka - Najkrajší mladý pes.
Ďakujem p. Macákovi, že si dal tú námahu a osobne nám ho priniesol.


        

 
_______________________________________________________________________

 


20.9.2008
     Dnes sme strávili jeden super pekný deň v spoločnosti psíkov. So Sunny a Dajkou sme sa zúčastnili Šampionátu "Breznianska labka", ktorý usporiadal kynologický klub v Brezne.  Jednalo so o takú oddychovú, neoficiálnu výstavu psíkov s PP, čistokrvných bez PP a tiež krížencov.  Súťažiaci sa mohli prihlásiť do kategórií: Šampión krásy, poslušnosť pre začiatočníkov, poslušnosť pre pokročilých, tanec so psom, agillity. Aj touto cestou chcem poďakovať organizátorom tejto akcie za príkladné usporiadanie a celý priebeh dosť nabitého programu.

          Dajka nám spravila obrovskú radosť, veľmi pekne sa predviedla a  vyhrala nasledovné súťaže v kráse:

feny: trieda mladých malé plemená: výborná 1

najkrajší mladý jedinec : 1. miesto / v konkurencii 5 psíkov/vyberali 2 rozhodkyne/

absolútny šampión krásy : 2 miesto za skúsenou fenou veteránkou rhodézskeho ridgebacka
/ v konkurencii 5    
                                                                                    psíkov/vyberali 2 rozhodkyne/


    Vyhrali sme hodnotné ceny a tiež ceny v tombole. Už sa tešíme na ďaľší rok, že si to zopakujeme.
Pár foto z naozaj vydarenej akcie:

  
 

______________________________________________________________________________      

10.8.2008

    Zúčastnili sme sa Oblastnej výstavy psov všetkých plemien, ktorá sa konala v Dolnom Kubíne. Mesto nás ráno privítalo  hustou rannou hmlou , ktorá postupne mizla a bol pred nami krásny slnečný deň. Rozhodla som sa prihlástiť na výstavu aj Dajku, ktorá už dva týždne spĺňa vekom triedu mladých. Dajka ma prekvapila svojou temperamentnosťou vo výstavnom kruhu , veľmi pekne sa predviedla a vydržala stáť hodnú chvíľu vo výstavnom postoji. Odniesla si známku "výborná 1" a titul "Víťaz tiedy mladých" a veľmi pekný rozsiahly posudok. Sunny tiež nechýbala na výstave a jej sa darilo rovnako.  Viac na jej stránke.

____________________________________________________________________________

Máme šteniatka!!!!!!

26.7.2008

    Dnes sa Vendynke po ťažkom piatku a celej noci narodili šteniatka. "ŠTENIATKA" Máme 3 dievčatká  a 1 chlapčeka. Všetky sa majú k svetu a Vendyna je príkladná mama, ktorá od nich nechce ani na chvíľku odísť a všetky sa snaží  udržať si  pod kontrolou.

  

_______________________________________________________________________

4.5.2008

    Zúčastnili sme sa Celoštátnej výstavy psov všetkých plemien v Banskej Bystrici.

   Sunny získala svoj prvý CAJC. Viac v rubrike: Výstavy  Sunny.

  S Dajkou sa nám moc nedarilo. Dostala známku nádejná, ale podľa mňa veľmi pekný posudok. Nabudúce to už bude dúfam známka "výborná". Trochu ju nechám podrásť a nastúpime až do triedy mladých t.j. cca o  4 mesiace. 

___________________________________________________________________________ 
 
 
14.3.2008
 
 
    Takže je definitívne rozhodnuté. Ako ďaľší prírastok ku nám v priebehu budúceho týždňa pribudne
9 mesačná fenka CANE CORSO: "Arena"  Petto Largo /Sunny/, www.pettolargo.bmp.sk, ktorá bude mať vytvorenú samostatnú rubriku "SUNNY". Musím priznať, že sa na ňu veľmi teším, pretože starostlivosť o ňu bude už o niečom inom ako sme boli  doteraz  zvyknutí a časom dúfam, že svoju voľbu plemena neoľutujem a budem ju môcť len kladne opísať.
    Som zvedavá, ale zároveň mám veľké obavy, ako dopadne jej zblíženie s nami, s deťmi a  s  tromi rozmaznanými "herečkami", nakoľko už svojím vzrastom  a vzhľadom nie je žiadne šteniatko, aj keď vekom tomu ešte plne zodpovedá.
 
 
 
 
 

 

 

TOPlist